Baza kół naukowych

Przed Tobą pierwsza publiczna ogólnopolska baza studenckich kół naukowych. Znajdziesz tutaj aktywnie działające koła, które chcą rozwijać swoją działalność i są otwarte na współpracę i tworzenie nowych projektów zarówno z kołami naukowymi z innych uczelni, jak i partnerami biznesowymi i społecznymi.

Liczymy, że poniższa baza stanie się katalizatorem współpracy pomiędzy kołami naukowymi w całej Polsce w zakresie wspólnego prowadzenia badań naukowych czy organizacji konferencji o tematyce naukowej. Natomiast członkostwo w tej bazie umożliwia dostęp do szeregu możliwości oferowanych przez Forum Kół Naukowych, wśród których znajduje się uczestnictwo w szkoleniach z zakresu kompetencji miękkich, wysyłka newslettera zawierającego informacje dla społeczności kół naukowych i wiele innych!

Poniższa baza umożliwia filtrowanie kół naukowych zarówno według kryterium lokalizacji, nazwy koła naukowego, jak i dyscypliny naukowej.
W razie pytań zachęcamy do kontaktu z nami za pośrednictwem maila kolanaukowe@psrp.org.pl.

Jeśli w bazie nie ma Twojego koła naukowego, możesz je zgłosić poniżej.

Nazwa koła naukowegoKoło Naukowe FiberTeam
Uczelnia koła naukowegoPolitechnika Warszawska
Województwomazowieckie
Adres mailowyE-mail został ukryty; Włączenie JavaScript jest wymagane aby go ujawnić.
Dyscyplina naukowabrak
Opiekun naukowydr inż. Konrad Markowski
Strona internetowafiberteam.me
Fanpage na facebookufacebook.com
Krótki opis działalności

Koło Naukowe FiberTeam realizuje projekty z zakresu optycznej transmisji danych, czujników światłowodowych i elektroniki. Zrealizowano szereg projektów dotyczących praktycznej realizacji czujników w oparciu o siatki Bragga jak i numerycznej analizie odpowiedzi spektralnej złożonych struktór światłowodowych siatek Bragga. Ponadto realizowano dwa Granty Rektora Politechniki Warszawskiej związane z siecią czujników: smogu i wilgotności z wykorzystaniem protokołu LoRa.

Koło Naukowe FiberTeam otrzymało w 2019 roku tytuł Debiut Roku w konkursie StRuNa. Członkowie Koła zatrudniani są w projektach naukowo-badawczych finansowanych przez NCN i NCBiR. Ponadto studenci należący do organizacji osiągają sukcesy na poziomie ogólnopolskim uzyskując stypendia i prestiżowe nagrody wspierane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.