Baza kół naukowych

Przed Tobą pierwsza publiczna ogólnopolska baza studenckich kół naukowych. Znajdziesz tutaj aktywnie działające koła, które chcą rozwijać swoją działalność i są otwarte na współpracę i tworzenie nowych projektów zarówno z kołami naukowymi z innych uczelni, jak i partnerami biznesowymi i społecznymi.

Liczymy, że poniższa baza stanie się katalizatorem współpracy pomiędzy kołami naukowymi w całej Polsce w zakresie wspólnego prowadzenia badań naukowych czy organizacji konferencji o tematyce naukowej. Natomiast członkostwo w tej bazie umożliwia dostęp do szeregu możliwości oferowanych przez Forum Kół Naukowych, wśród których znajduje się uczestnictwo w szkoleniach z zakresu kompetencji miękkich, wysyłka newslettera zawierającego informacje dla społeczności kół naukowych i wiele innych!

Poniższa baza umożliwia filtrowanie kół naukowych zarówno według kryterium lokalizacji, nazwy koła naukowego, jak i dyscypliny naukowej.
W razie pytań zachęcamy do kontaktu z nami za pośrednictwem maila kolanaukowe@psrp.org.pl.

Jeśli w bazie nie ma Twojego koła naukowego, możesz je zgłosić poniżej.

Nazwa koła naukowegoStudenckie Międzywydziałowe Koło Naukowe Society of Automotive Engineers przy PW
Uczelnia koła naukowegoPolitechnika Warszawska
Województwomazowieckie
Adres mailowyE-mail został ukryty; Włączenie JavaScript jest wymagane aby go ujawnić.
Dyscyplina naukowabrak
Opiekun naukowyDr hab. inż. Tomasz Goetzendorf-Grabowski
Strona internetowapw.edu.pl
Fanpage na facebookufacebook.com
Krótki opis działalności

Podstawą działalności naszego koła jest udział w zawodach Aero Design, które odbywają się co roku w Stanach Zjednoczonych. Polegają one na zaprojektowaniu, zbudowaniu oraz zaprezentowaniu zdalnie sterowanych bezzałogowych samolotów udźwigowych. Jest to świetna okazja, aby wiedzę zdobytą na uczelni wykorzystać w praktyce. Startujemy we wszystkich trzech klasach samolotów Regular, Micro i Advanced. Każdy z nich, oprócz podniesienia jak największego ładunku, musi spełnić dodatkowe wymagania regulaminowe. Uczestniczymy również w różnych wydarzeniach tematycznych i nie tylko, m.in. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego, Targi Aviation Expo, Noc w Instytucie Lotnictwa, Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. Stawiamy także pierwsze kroki na konferencjach lotniczych, przedstawiając własne projekty i pomysły.